Robótki ręczne,ogród
Blog > Komentarze do wpisu
78.Znów nalot gołebi,jakieś porady?

Normalnie mi się odechciewa.Całą zimę podlewam,podcinam,szczepię nowe i tyle z tego mam,ta skrzynka pelargonii pnących całkowicie połamane,dzisiaj chyba w nocy czy nad ranem naniosły tyle gałęzi, pelargonie stojące tez połamane-może nie tak zmasakrowane ale też nie daja im spokoju.Powtykałam kije z workami aby szeleściło, nic nie dało.A na parapetach z drugiej strony bloku same odchody,brzydnie mi się.Zeszłego lata to bałam sie okna otwierać na oścież żeby jakiś towarzysz mi do sypialni nie wlazł.Jest tyle drzew wokół mnie,działek.Słów mi brak.Idę dziergać kocyk.

czwartek, 05 maja 2016, urszula97
Tagi: rozmaitości

Polecane wpisy

Komentarze
2016/05/05 15:26:27
przez długie lata mieszkałam obok pani, która dokarmiała gołębie, ona je karmiła na parapecie, a u mnie na balkonie ptaki zrobiły sobie "poczekalnię". no i że blisko źródła pokarmu robiły sobie na naszym balkonie gniazda. kiedyś pod naszą nieobecność, z jajek wykluły się małe gołębie, które sobie u nas wyrosły, to co zrobiły na balkonie po prostu mnie przerosło. smród mimo czyszczenia czuć było ponad rok. odstraszając gołębie wykorzystałam wszystkie sposoby dostępne w necie, a pomógł kij, z którym kilka razy dziennie wypadałam na balkon na dźwięk tego gruchania. po kilku dniach odpuszczają i szukają innego "lokalu"
-
2016/05/05 16:14:59
Uleńko, mogę Ci tylko współczuć!!!! Może zabudować jakąś siatką balkon?
Sama nie wiem ale mogę sobie wyobrazić jak się można czuć jak ktoś lub coś niszczy to w co człowiek wkłada pracę i serce.
Pozdrawiam bardzo serdecznie, pomyśl tylko, że to tylko bezrozumne istoty wiedzione instynktem.
KamaNill
-
2016/05/05 20:29:30
Ja też mam problem z gołębiami , brudzą balkony w naszym bloku , wiem co czujesz , tyle tylko że nie robią gniazd ,,,,,,,,,,pozdrawiam
-
2016/05/06 08:31:57
Współczuję moja koleżanka też miała taki problem i założyła na balkonie moskitierę. Miała spokój z gołębiami i komarami. Może to pomoże !!!
-
2016/05/06 22:35:37
Ulcia u mnie gołębie zagościły bardzo wysoko na dachu, w bardzo niedostępnytm miejscu. I Jolcia wpadła na pomysł, żeby tam umieścić drut kolczasty. Jolcia wymysliła, Januszek wykonał, gołębie sie wyniosły. Coś ostrego , żeby nie miały jak usiąść, próbuj
-
2016/05/09 15:21:56
U mnie 2 lata temu gołębie próbowały siadać w pelargoniach, to powtykałam szaszłykowe długie patyki (3 albo 4) i ptaki zrezygnowały z przysiadania.
W zeszłym roku zrobiłam to samo (profilaktycznie) i miałam spokój.
Teraz są takie sztuczne ptaki (u ogrodnika nabyłam), jeśli uda Ci się takiego kupić, to zamocuj go w pelargoniach.
Moje ptaszysko w dużym stopniu odstrasza inne ptaki, które jeśli przysiądą na balustradzie, to tylko na moment i od razu odlatują, już nie przesiadują.
Pozdrawiam ciepło.