Robótki ręczne,ogród
Blog > Komentarze do wpisu
90.Tunika letnia i inne roboty.

Nareszcie skończona,dzisiaj był debiut,jeszcze tego lata kilka razy założę,nie jest to ideał ale początki muszą być.To moja druga rzecz robiona metodą bezszwową.Włóczka to bawełna Red Heart Baby,druty nr 3,5 .zużycie ok 35 dkg.Kolor zgodny z realem.

Na ludziu lepiej się układa.

I na leżąco.Mam ochotę potraktować tunikę żelazkiem ? co wy na to?

To nauka gwiazdek mojej siostrzenicy, ja zakańczałam nitki i krochmaliłam.Jak na debiut to uważam że ładnie jej wyszły te dłubanki.

I moje pomidorki,sama od nasionka hodowałam ,niestety już pokazują się na niektórych krzakach plamki.

Czas olimpiady,zbiorów działkowych no i dziergam.

Przetwórstwo- ogórki się kończą ale wciąż małe wiaderko do przerobienia jest,fasolka rodzi ślicznie więc sporo konsumujemy,mrożę i wkładam też do octu,dżemy z renklod zrobiłam,aktualnie w piekarniku siedzą powidła z węgierek.

Robótkowo-tu mam pasztet przygotowany,robię drugą serwetkę wykorzystując ciekawe rozmaite nici,wykrochmaliłam kolejną szatkę do chrztu i muszę ją ozdobić,jest zaczęty szalik dziecięcy,te prace są związane z konkurencjami sportowymi.

A z ciekawostek to odsyłam was do Google, poszukajcie sobie przepis na PIECZONĄ HERBATKĘ OWOCOWĄ lub PECZENY CZAJ, poleciła mi to kuzynka z Czech,będę robić.

Dziękuję za liczne odwiedziny i komentarze.Aktualnie pada deszcz więc znajomi nie przyjadą po jabłka których jest sporo,żegnam do następnego wpisu .

wtorek, 09 sierpnia 2016, urszula97
Tagi: druty

Polecane wpisy

Komentarze
2016/08/09 21:22:37
Wspaniała tuniczka. Pięknie wykonana!
-
2016/08/09 22:10:27
Wow!
Jak mnie len odejdzie, tez sobie cos podobnego, letniego, wydziergam. Widywalam takie fajne moteczki mikro z bawelna....
Póki co, siedze w raglanie koloru czerwonego.
-
2016/08/10 08:53:13
Wspaniałe, oryginalne rękodzieło; ciekawy model tuniki, świetne skrzydełka dyskretnie przysłaniające ramiona, kolor bardzo ładny i wyrazisty (zapewne twarzowy), idealnie leży na modelce (niezła figurka). I co ważne; nici bawełniane z których zrobiłaś tunikę to dobry surowiec na letnie kreacje; myślę, że nie należy tego prasować, straci swoistą finezję ręcznego wykonania. Muszę się odnieś do szydełkowych robótek Twojej siostrzenicy; rośnie Ci konkurencja lub następczyni. Ozdóbki przez nią wykonane są bardzo precyzyjne i ładnie wykonane, widać, że włożyła w to wiele serca. Uwielbiam młode dziewczęta, które garną się do tego typu zajęć; to zaprocentuje w przyszłości. Przyznaj się Uleńko, że to TY jesteś dla niej wzorcem osobowym i mentorem?
Pozdrawiam obie Panie bardzo serdecznie.
KamaNill
-
2016/08/10 13:09:35
Tunika wygląda świetnie; gratuluję. Ja póki co zniechęciłam się do bezszwowej metody i pozostaję po zszywaniu.
-
2016/08/10 20:30:40
Śliczna tuniczka, widzę że siostrzenica w szydełkowaniu nie długo prześcignie mnie. Piękne gwiazdeczki do których zresztą mam słabość. Próbowałam zachęcić Anię do szydełkowania, lecz skończyło się na łańcuszku. Póki co szybko się zniechęca może się to zmieni... Pozdrawiam też niestety deszczowo :-)
-
2016/08/11 16:46:14
Piękna tuneknika, kolorek super, nie prasuj, a co do gwiazdek to siostrzenica zdolna
-
2016/08/20 17:53:35
śliczna tunika, pomidory też super