Robótki ręczne,ogród
Blog > Komentarze do wpisu
118.Dalej wiosennie i roboty w toku.

Bukiet krokusów,za parę dni ich nie będzie,ech za szybko przekwitają,żółte już przekwitły a białe wyginęły.

Tu już też końcówka kwitnienia.

Stada fiołków w trawie.

Pąki bzu i wczorajsze cudowne lazurowe niebo.

Prymulki.

I moje robótki.Kamizelka komunijna zeszyta ,czeka na przymiarkę,niestety muszę dorobić jakąś falbanę i doszyć,zaokrąglenia nie wyszły elegancko,sam wzór nie pozwala aby wykończenia były ładne.Zużyłam prawie całe 20 dkg Angela,falbanka będzie z innej włóczki,a to stalowe to otulacz dla ślubnego,to będzie taka robótka wszędobylska.

Działkowo-wczoraj byliśmy i tak solidnie się porobiło, drzewka obielone,2 rabaty oczyściłam,pozwoliłam sobie posiać cynie,astry i  suche kwiaty.Dzisiaj zupełnie inny dzień,chłodno,pochmurno więc siedzę w domku a że święta się zbliżają to za porządki się zabrałam.Rozpikowałam też pomidorki,moje parapety są zastawione doniczkami i pojemnikami.

Dziękuję za odwiedziny i komentarze.Zdjęciowo co roku to się powtarzam ale cóż uwielbiam kwiaty i tak fajnie kolorowo na blogu.

środa, 29 marca 2017, urszula97
Tagi: różne

Polecane wpisy

Komentarze
2017/03/29 19:57:31
W jakiejś ciepłej strefie klimatycznej kraju mieszkasz, tak cudownie zakwitły pierwsze wiosenne kwiaty. Też wczorajszy dzień spędziłam w ogrodzie, porządkując wszystkie zimowe otuliny. Pięknie zakwitły tylko przylaszczki, pozostałe wiosenne kwiaty są na etapie wczesnej wegetacji. O wysiewach jeszcze nie myślę, bo ziemia nie jest jeszcze nagrzana. Tak błękitnego nieba w moich stronach już dawno nie oglądałam.
Wyobraź sobie, że akurat ten ścieg, którym posłużyłaś się przy robieniu kamizelki jest mi znany. Robiłam sweterki dla moich dzieci. Moje haftowane obrazki już oprawione i wiszą na ścianie ale kiedy je opublikuję jeszcze nie wiem bo dzisiaj rozpoczęłam już wiosenne porządki w domu.
Życzę Ci wspaniałych doznań estetycznych w obcowaniu z wiosenną przyrodą i jak zwykle dziel się nimi na swoim blogu. Zdjęcia kwiatów niosą w sobie potężny ładunek energetyczni i nigdy ich nie za wiele.
Pozdrawiam.
KamaNill
-
2017/03/29 20:54:40
uwielbiam te pierwsze oznaki wiosny.
-
2017/04/02 18:28:57
Ano wiosna pelna para!
To komunijne wdzianko pokazesz w pelnej okazalosci, prawda?
-
2017/04/02 22:46:52
Dobrze, że już w końcu wiosna się pojawiła. Od razu zrobiło się weselej i jest większa chęć do pracy w ogródku. Serdecznie pozdrawiam.