Robótki ręczne,ogród
Blog > Komentarze do wpisu
129.Paputki i kwiaty.

Dzidziusiowe paputki,druty nr 2,5 ,włóczka Baby Red Heart,podeszwa 8,5 cm.Dłubanina niesamowita,chyba szybciej zrobiłabym skarpety .

I kilka kwiatków działkowych.Gipsówka,murzynki? nie wiem jaka nazwa tych żółtobrązowych.

To też nie wiem jak się nazywa.Należy je wybrać jesienią do wiadra bądź ukorzenić kawałek,nie przezimuje.

Pierwsza lilia zakwitła.

A mówią na nie marcinki.

Skromny udzierg pokazałam ale dziergam dalej,oby się tylko ręce nie kleiły ,ostatnio polubiły nas upały zatem trochę kordonki w rączce,trochę włóczka Puchatka.Z kordonka kończę drugą serwetkę,z Puchatki odzyskowej robię na drutach kamizelkę zimową dla mnie,kiedy skończę to nie wiem.

Działkowo- dach pokryty nową papą,pieli się chwasty na okrągło,podlewa ,zobaczymy co urośnie.

Tydzień bardzo zalatany,lekarzy sporo,mnie dopiero połówkę szwów zdjęli z dziąsła,6.07.2017 ważna data,wtedy dowiem się jakie wyniki przyszły z Gliwic.W sobotę świętujemy urodziny ślubnego,czeka więc pieczenie i pichcenie.Od soboty na wakacje przyjeżdża także wnuk.Czasu na robótki nie będzie zbyt dużo ale zawsze w kąciku na wersalce coś leży,chociaż 2 rzędy zrobić zawsze coś do przodu.

Dziekuję za odwiedziny.Życzę słoneczka i deszczu ale wszystkiego z umiarem.

niedziela, 25 czerwca 2017, urszula97
Tagi: dziecinne

Polecane wpisy

 • 147.Olusiowy szalik.

  Mały wnusio otrzymał nowy pierwszy szalik.Szalik jest dwukolorowy,pozostałości włóczki Belissima ,z tej włóczki były robione paputki dla małego. Kolorki są bard

 • 138.Szary kocyk.

  Dzisiaj kocyk niemowlęcy ,wymiary 75 cmx 75 cm,druty nr 5.Włóczka to Wendy,zgodnie z życzeniem kocyk miał byc szary. I na plaskacza,prosty wzorek ,pończosznicze

 • 136.Żółte paputki.

  Wykonałam kolejne papcie,włóczka też Bellisima,druty pończosznicze nr 3, I inne ujęcie. Przyjechały z pasmanterii Zamotane nowe włóczki,z popielatej Wendy będzi

 • Huśtawka.

  Życie jest jak huśtawka, wiecznie podążasz w tym samym  schemacie życia. Raz jesteś na górze patrząc z uśmiechem na twarzy w przyszłość by chwilę potem z i

Komentarze
2017/06/25 17:35:13
Ależ cudowne :-(
P.S. Niestety tego Nako My Love chyba nawet nie ma w brzoskwini :-( ale poszukaj może w innych sklepach
-
2017/06/25 19:45:19
Buciki niemowlęce super , kwiatki piękne
-
2017/06/25 20:21:14
Piękne buciki! A kwiaty,.. lato, cudnie!
-
2017/06/26 08:19:13
Dzidziusiowe buciki zniewalające; nie ulega wątpliwości, że włożyłaś w nie dużo pracy ale jaki efekt... Zauważyłam, że osoby, które zajmują się szeroko rozumianym rękodziełem, z reguły uprawiają również ogród. Takie sprzężenie zwrotne, zastanawiające i warte przeanalizowania; wg mnie, to źródło wszelkiej inspiracji tkwi w naturze. Wystarcz spojrzeć na te cudowne kwiaty, ich barwę, kształt i pokrój; jaki to ogromny ładunek doznań estetycznych... a podobno to wszystko można zamknąć we wzorze matematycznym; świętej (złotej) geometrii.
Wszystkiego najlepszego dla Twojego Jubilata a Tobie Uleńko dużo zdrowia aby te lekarskie wizyty ograniczyć do niezbędnego minimum; może warto zacząć czerpać z darów natury?
Pozdrawiam wakacyjnie.
KamaNill
-
2017/06/26 20:22:43
Ale cudo te paputki.
-
2017/06/26 22:34:08
Może i dłubanina z bucikami ale jaki efekt! Piękne kwiaty, u mnie na działce w tym roku nie ma nic oprócz lubczyku, nawet orzech się obraził i nie ma żadnych owoców ;-( Pozdrawiam :-)
-
2017/06/29 14:34:56
Buciki wspaniałe. Wiadomo, z takimi drobiazgami zawsze jest więcej dłubaniny niż z dużymi formatami.
Kwiatki piękne.
Te żółte pod bucikami, to Gailardia.
Różowe (miałam podobne), ale muszę sprawdzić nazwę, bo mogę się pomylić.
Pozdrawiam ciepło.
-
2017/07/01 23:14:24
Te paputki to do chrztu przeznaczone? Sliczne i zdaje sobie sprawe z dlubaniny. Takich jednak nie umiem!