Robótki ręczne,ogród
Blog > Komentarze do wpisu
138.Szary kocyk.

Dzisiaj kocyk niemowlęcy ,wymiary 75 cmx 75 cm,druty nr 5.Włóczka to Wendy,zgodnie z życzeniem kocyk miał byc szary.

I na plaskacza,prosty wzorek ,pończosznicze paski i ryż,wykończenie wzorem ryżowym.

Bardzo dziękuję Splocikowi za wskazówki.kocyk robiony na drucie okrągłym.Zabaweczki na kocyku to jeszcze po moim prawie 9-letnim wnuku.

I cudowne cynie ale fotka dziwna,jeszcze wciąż się uczę na tej dotykowej komórce.

Muszę chwilowo przerwać robótkowanie,coś weszło do lewej ręki,boli,lekarz przepisał mi maść i jakieś tabletki.

#############################################################

Pytacie jak przechowuję pelargonie?Przeważnie jest to świeżo naszczepiona roślinka w lutym,marcu.Oby była w chłodnym przez zimę,u mnie w tym roku będzie pokój młodzieżowy,było tez okno na korytarzu,był zsyp na klatce,trochę słonka roślinka też musi mieć.Raz na 2 tygodnie podlewam.Gdzieś w lutym ,marcu odrywam kawałki i wsadzam do skrzynki a starą roślinę przycinam,siostra te stare rośliny sadzi do ogrodu i z nich bierze szczepki w sierpniu i też jest ok.Wiszące pelargonie po wyniesieniu z balkonu przycinam tak 3 cm od ziemi,też rosną.Może trochę chaotycznie napisałam ale poradzicie sobie metodą prób i błędów,pozdrawiam.

PS.W tym roku podebrałam na wiosnę trzy szczepki szczepki od siostry,wyszły cudowne krzaki i te będę przechowywać aby w lutym odszczepić młode.

środa, 27 września 2017, urszula97
Tagi: dziecinne

Polecane wpisy

 • 184.Zosieńkowy kocyk.

  Zdjęcia fatalne,kolor kocyka ewidentnie nie chciał współpracować.Kocyk ma wymiary 115 cmx85cm, szydełko nr 3,5,włóczka to Mimoza baby Natura firmy Opus.Zużycie

 • 167.Kocyk dla chłopczyka.

  W dniu 15.04 .2018 urodził się u naszych bliskich znajomych wnusio Mateusz.Dla niego przygotowałam taki kocyk domowy. Włóczka to pozostałości Wendy (popiele) a

 • 147.Olusiowy szalik.

  Mały wnusio otrzymał nowy pierwszy szalik.Szalik jest dwukolorowy,pozostałości włóczki Belissima ,z tej włóczki były robione paputki dla małego. Kolorki są bard

 • Huśtawka.

  Życie jest jak huśtawka, wiecznie podążasz w tym samym  schemacie życia. Raz jesteś na górze patrząc z uśmiechem na twarzy w przyszłość by chwilę potem z i

Komentarze
2017/09/27 17:29:58
śliczny kocyk, dla mnie druty to czarna magia
-
2017/09/27 21:43:03
Oj nauczyć się jeszcze robić na drutach, ale skąd znaleźć czas na to wszystko. A dla lelek można takie śliczne sweterki zrobić na drutach. A kocyk wspaniały jesteś mega zdolna !!! :-)
-
2017/09/28 09:31:32
Znów rewelacyjne dzieło; ciekawie skomponowany wzór i bardzo praktyczny kolor. Przyznam się, też kupiłam druty oraz włóczkę i próbuję dziergać ale puki co to tylko potrafię robić ściągacz oraz wiem co to są prawe i lewe oczka. Na ten moment to wszystko co zdołałam odtworzyć z zakamarków mojej pamięci. Mam gdzieś stare podręczniki do nauki "drutowania" ale na ten moment jestem zaabsorbowana pracami ogrodowymi więc dzierganie musi poczekać.
Jeszcze raz dziękuję za przepis na szczepienie pelargonii; mam tylko problem gdzie je przechować bo moja piwnica jest boksem wewnętrznym bez okna a klatki schodowe są nieogrzewane. Muszę coś wymyślić.
Pozdrawiam.
KamaNill
-
2017/09/28 16:31:09
Elegancki wzór i kolor.
-
2017/09/29 15:59:23
Super kocyk :)
Spisałaś się na medal! :)
Zrobiłaś kwadratowy kocyk na okrągło, prostym wzorkiem.
Teraz już znasz zasadę robienia takich kwadratów, więc teraz możesz robić ozdobniejsze kwadraty na poduchy.
Pozdrawiam ciepło.
-
2017/09/30 15:05:57
Piękny kocyk, bardzo mi się podoba!
-
2017/09/30 19:57:21
Wszystko to, co pokazałaś było śliczne, ale zobaczyłam tylko 3/4 całosci. Jedna część cały czas zasłonięta była reklamą, której nie umiałam skasować.
-
2017/10/16 08:12:42
Dzięki za informacje o pelargoniach, będę próbowała je zachować. Są piękne i żal byłoby im dać zniknąć bez podjęcia próby przechowania. Pozdrawiam i podziwiam dzieła Twoich rąk :):):)