Robótki ręczne,ogród
Blog > Komentarze do wpisu
188.Wrześniowy plan wykonany.

Zaplanowane gwiazdki,szt 32 ,nic to Cable 5 i Kaja, te gwiazdki z nitki melanżowej nie podobają mi się.

Kolejna partia.

W bardzo krótkim czasie i do nas dotarła ta zła ćma bukszpanowa,na razie jedna gałąź ale jajeczek miliony.

Krzak spory,może odcięcie tej gałęzi coś da? krzak się opamięta przez zimę?

Na Śląsku mówią na nie "Jadwiszki"bo w okolicach imienin Jadwigi powinny kwitnąć a one już przekwitają,są w kolorze rózowym,fioletowym,niebieskim,sporo ich w tych odcieniach.

Robótkowo- plan wykonany,skarpety i gwiazdki oraz dalej dziergam chustę Nordic Romance,same francuskie rzędy,idzie jak po grudzie,w październiku pokażę ile mam.Tradycyjnie w październiku kolejne skarpety będą,świąteczne ozdoby jeszcze i dalej będę sie zmagać z chustą.

Działkowo- byliśmy wczoraj ,fasoli już koniec ,wyrwane i teren skopany przez ślubnego,trochę malin zjedliśmy,jabłka też mają się ku końcowi nawet zimówki,dojrzałe leży ich kilka w altanie.Pomidory jeszcze śliczne,cynie się opamiętały i pieknie rosną i kwitną.

Dziękuję za odwiedziny i komentarze.

Kochani- ZAPRASZAM DO ZABAWY PODAJ DALEJ, szczegóły -patrz wpis nr 183.

sobota, 22 września 2018, urszula97

Polecane wpisy

Komentarze
2018/09/22 18:11:49
Ty dziergasz gwiatzdki na Boze narodzenie, a u nas w sklepach juz pierniki sprzedaja :)
Nasze bukszpany sa w porzadku, Jadwiszki jeszcze nie widzialam okwitniete, a poza tym, mielismy mala plage takich polnych pluskiew, które na sile chca do domu w celu przezimowania. Niby nic nie robia, ale... no i strzykaja tamim smierdzacym czyms, gdy czuja sie zagrozone. Ohyda.
-
2018/09/23 13:54:44
O, już gwiazdki na choinkę? Mam kilka takich, kupiłam kiedyś na przedświątecznym jarmarku rękodzielniczym. A te kwiatki to nazywaja tez "marcinki", ja mam w ogródku fioletowe i tutaj ludzie tez mają fioletowe. Znam też nazwę "nieśmiertelniki", bo sadzi się je na grobach. No ale jest jeszcze wrzesień, pewnie przekwitną do tego czasu.
-
2018/09/23 22:50:38
faktycznie już czas zabrać się za gwiazdki :-)
-
2018/09/25 10:38:40
Nie wiedziałam, że się "jadwiszki" nazywają, znam jako "marcinki". Mam ciemnoróżowe, późno kwitną. Bardzo je lubię, u babci rosły jasnofioletowe, wysokie, moje są średnie. Ładnie wyglądają niziutkie, zarastające dużą powierzchnię.
Idę obejrzeć bukszpany, szkoda byłoby, gdyby zaatakował je ten pasożyt. Czytam, że się okropnie rozprzestrzenia.
-
2018/09/25 22:31:00
Gwiazdki choinkowe ładniutkie, u nas nie grasuje ten szkodnik bukszpanowy, chyba że nie patrzyłam dokładnie, ale kwitnie leszczyna.
-
2018/09/28 15:04:07
Bardzo, bardzo dziękuję za gwiazdki. Są przeliczne. Patrzę na nie i myślę o Tobie. Tyle w Tobie jest energii, ciepła i życzliwości. Cieszę się, ze jesteś.
-
2018/10/04 18:15:10
Szkodnik bukszpanowy się tak rozprzestrzenia, bo nie ma u nas naturalnych wrogów. Został przywleczony z innego kraju. Niestety, część roślin na pewno zginie bezpowrotnie. Mam nadzieję, że nie u Ciebie.

Jak Ci się melanżowe gwizdki nie podobają, to posmaruj je klejem i posyp brokatem. Może zniknie kolor, który cię wkurza.