Robótki ręczne,ogród
Blog > Komentarze do wpisu
197.Obraz i stary szalik.

Pierwszy obraz zawisnął na ścianie.TAŃCZĄCA PARA,wzór otrzymałam od jednej z koleżanek  blogowych.Haftowałam to ponad 4 lata.Nareszcie udało się kupić ramki.Jest i druga ramka ale niestety przy oprawianiu zepsułam szkło i muszę zanieść do szklarza,a była to ramka przeznaczona na haft od Beatki SŁONECZNIKI,tak kochana musisz poczekać na oprawę cudownego Twojego obrazu.

Siostra przytargała mi szalik który dziergałam dla siostrzenicy ileś lat temu,duże to to było.

I zbliżenie wzorku.Sprułam i szalika nie ma.Z rozmaitych resztek i włóczki szalikowej szydełkuję kolorowy koc dla wnusia,mam około 40 % zrobione.Do kompletu sprułam też ślubnego sweter w kolorze kawy z mlekiem,chyba to był egzemplarz 25 letni?Dziergała go jeszcze ś.p moja koleżanka .

I co w związku z tymi pruciami? jeden wniosek się nasuwa, te stare anilany były super.To już wiecie że robię koc małemu ale póxniej dojdzie bardzo duży koc,dla córy .Jeśli to zrealizuję to naprawdę będzie luźno we włóczkach.Może w końcu uda się przenieść z włóczkami z sypialni i tylko będą w komodzie w przedpokoju.

Dziękuję bardzo za odwiedziny,życze miłej niedzieli .Za tydzień I niedziela adwentu,zatem będzie wianek adwentowy.

niedziela, 25 listopada 2018, urszula97
Tagi: szydełko haft

Polecane wpisy

 • 210.Ferie i szydełkowce.

  Półmetek ferii za nami,znowu pech i brak śniegu.Zaliczyliśmy zamek od zewnątrz i wewnątrz, ja po 10 latach ale warto było. I jeszcze zamek. Skonczyłam 2 podkład

 • 209.Skończona narzuta.

  Narzuta gotowa,wyprana,wymiar 240 cm x 180 cm. Zdjęcia fatalne,jakies zamglone ale inaczej nie będzie a do wiosny nie chcę czekać niech idzie ta narzuta do inne

 • 207.Zabrakło włóczki.

  Zabrakło włóczki, narzuta ma 180 cm x 160 cm.Nie mam juz podobnych włóczek, zamówiłam. Jeszcze 7 takich kwadratów i 4 okrążenia wokół całej narzuty i finito.Gor

 • Gąski

  Zrobiłam taśmę koronkową z gąskami. Można ją wykorzystać jako zazdroskę albo przyszyć na dole jako wykończenie zasłonki. Bardzo mi się spodobały takie gąski na

 • Szydełkowanie i haftowanie

  A wszystkie te piękne rzeczy : Miga de Pan

Komentarze
2018/11/25 16:31:43
Niedawno znalazłam w komórce stare włóczki, nieużywane, trochę się zakurzyły, ale wyprałam i coś by się dało zrobić. Najlepiej coś grubego zimowego :-)
-
2018/11/25 22:01:46
Też mam z czego robić /prute resztki/, tylko pomysłu brak! ;(
-
2018/11/26 18:56:37
Masz rację, Ula, dawne anilany są prawie niezniszczalne! Też takie miałam i wszystkie zużyłam. To były włóczki, może nie z górnej półki, porównując do obecnych, ale za to jakie wytrzymałe.

Para tańcząca fantastyczna!


-
2018/11/26 20:33:15
Recycling w bardzo rzeczowym wydaniu, za dużo dzisiaj sie wyrzuca i kupuje nowe, wiec chylę czoła przed Twoim sposobem na nowe życie szalika.
-
2018/11/27 19:54:07
Piękny, haftowany obrazek, ile to trzeba krzyżyków postawić, by coś tak ładnego wykonać.
Kiedyś próbowałam haftu krzyżykowego, ale średnio mi to wyszło (prawdę mówiąc dużo mniej niż średnio;))).
Dużo lepiej radzę sobie z drutami, bo kiedy moje dzieci były małe, to tylko roboty na drutach ratowały je przed tym, by nie chodziły marnie ubrane, bo wiadomo jaki wtedy był asortyment.
Ale jakoś do drutów mnie nie ciągnie, dwa lata temu robiłam wnuczce czapkę i szalik, ale jakoś mnie to nie porwało, wolę kleić moje kartki.
-
2018/11/29 17:17:08
Obrazek pary tanecznej ,fantastyczny aż nogi zaczynają tańczy
-
2018/11/30 20:19:07
Twój haftowany obrazek - to cudo nad cudami. Jesteś bardzo zdolna i pomysłowa.