Robótki ręczne,ogród
wtorek, 26 lipca 2016
89.Niemowlecy kocyk.

Chciałam zrobić niespodziankę ,dzidzia jeszcze pod serduszkiem mamy ale kocyk jest.Włóczka to ELIAN kLASIK,zuzycie 30 dkg, szydełko zgodnie z zaleceniem producenta 3,5.Szybko poszło.Wymiary-100cm x 84 cm.Koc jeszcze niezblokowany,mamusia sama go sobie upierze w odpowiednich środkach.

I zbliżonko wzoru, teraz już mi się podoba.

I migawka wakacyjna,pomoczyło by się teraz nogi.

Co dalej? może przez tydzien podziergam moją tunikę(już mi się nie chce),a potem małe serwetki z prastarych nici,mam nadzieję że plan wypali.

Działkowo; masakra, jeszcze nieoplewione,cebula wybrana,w miejsce cebuli posadziłam jeszcze fasolkę, fasola nr 2 już zbierana,ogórki się przetwarza, buraki znów mają zarazę.Na działkę leci się z doskoku,duży upał-nie pracuję, dziwne ciemne niebo-nie pracuję bo burza bądź grad czy Bóg wie co.

Pozdrawiam upalnie,dziękuję za odwiedziny i komentarze.

Tagi: dziecinne
13:37, urszula97
Link Komentarze (9) »
poniedziałek, 18 lipca 2016
88.Jestem,koniec wolnego.

Dwa tygodnie szybko minęły,pogoda bez upałów,w połowie deszczowa,sporo spotkań,grilowania,2 dni byliśmy także w Płocku.Wnusio zadowolony,wszelkie żyjące stworzenia były jego ulubionymi, psy,koty,konik,nawet za tresurę się zabrał.Ostatnie dni było zbieranie żabek z rówieśnikami,wieczorem żabki zostały wypuszczone.Ostatnia partia żab miała być przetransportowana do domu ,po pertraktacjach dostały wolność.

Tu już w domu,obrazki mówią same za siebie,przetwórstwo pełną parą,fasolka się nie załapała do zdjęcia.Jest też moja gloksenia ,cudownie kwitnie.Trzeba działkę opielić,prania sporo i dalej przetwórstwo.

Robótkowo-tuniki przybyło ok.25 cm,chyba odłożę i zacznę coś nowego,tak że dziergania sporo nie było ,głównie dziergałam w samochodzie.Dziękuję za odwiedziny i pamięć,pozdrawiam znów deszczowo.

Tagi: inne
19:14, urszula97
Link Komentarze (7) »
piątek, 01 lipca 2016
87.Kanikuły nadszedł czas.

To moja tunika letnia,dziergam z bawełny,tyle zrobione,będę w samochodzie dziergać.

Po dwóch latach wykwitła lilia ,prezent od siostry, druga nie zakwitła,trzecia wyginęła.

Powoli się robótkuje,podczas meczu  piłkarskiego nie potrafię,siatkówkę uwielbiam więc ani na moment nie opuszczam gry.Ostatnie dni goniliśmy z pracami działkowymi ale po powrocie i tak działka będzie zachwaszczona .Wiśnie już przerobione,tylko mroziłam i kilka dżemów zrobiłam.I tak znikam ze świata blogowiczów do 15 lipca.Do zobaczenia.

Tagi: inne
20:19, urszula97
Link Komentarze (4) »
środa, 22 czerwca 2016
86.Razemrobienie u INTENSYWNIE kREATYWNEJ.

aGA-iNTENSYWNA rozpisała kilka maleńkich rzeczy,ja zdecydowałam że będzie taka sukienka bądź tunika(nie widziałam na dzieciu jak to wygląda),mogłam tak sobie pozwolić gdyż dziewczynek byłoby trzy,najwyżej by poleżało.

Wykorzystywałam końcówki włóczek z worka dla dzieci,są tu Zuza,Elian Klasik,Elian Mimi,Zuzę dziergałam podwójnie.Całość robiona na drutach nr 4,ilość oczek zgodna z opisem Agnieszki.Trochę wydawało mi się za szerokie więc wciągnełam sznurek szydełkowy.Zużycie ok.15 dk.

SAMOKRYTYKA.Co mi nie wyszło i mi się nie podoba-wzory mi się nie zeszły,źle wszyłam tasiemkę(nie pomyślałam,mogłam od razu zrobić dziurki na guziki),troszkę niedociągnięć maskuje sznureczek.Ale wciąż się uczę.Tuniko-sukienka jest przeznaczona na zimę.

Robótkowo-dziergam moją letnią tunikę,to jeszcze potrwa bo jestem dużą kobietą.Może po drodze zrobię jakąś serwetkę aby się nie zanudzić,tunikę robię gładkim ściegiem bezszwowo.Ciekawe co wyjdzie.Miło mi że mnie odwiedzacie,pozdrawiam bardzo upalnie -nie lubię takiej duchoty.

Tagi: dziecinne
17:14, urszula97
Link Komentarze (4) »
wtorek, 21 czerwca 2016
85.Dzisiaj działkowo.

Po mocnym i obfitym deszczu poszłam dzisiaj na działkę, roboty nie przerobi się,wyczyściłam 2 rabaty kwiatowe,zapomniałam obciąć przekwitniętych kwiatów róż.To trzy różyczki dla Was.

Zeszłoroczny nabytek,cudownie pachnie.

Ta też ciekawa,białe obrzeża posiada.

Gleba powoli porasta dobrem natury,chwasty najbardziej rosną.Było mokro więc rozpikowałam pietruszkę i marchew w miejsca gdzie nie wyrosły.Całości komórką nie uchwyciłam ,po lewej stronie jeszcze mamy mały kawałek z pomidorami,14 szt.Góra zdjęcia ukazuje kawałek grządek z ogórkami,oby dalej dobrze rosło.

I tu już dzisiaj skubnełam,wisienki.W sobotę chyba podbiorę trochę bardziej dojrzałych i kilka dżemów zrobię bądź zamrożę.Mam nadzieję że się ostaną,u sąsiada szpaki dosłownie objadły całą czereśnię,nawet sąsiad nie spróbował, przyleciała banda dwa trzy razy i po owocach.

Robótkowo coś opornie u mnie.Jest skończona i zblokowana tuniczka czy sukienka dla maluszki-RAZEM ROBIENIE U INTENSYWNIE KREATYWNEJ ale główkuje jak tą taśmę podszyć,zatrzaski przyszyć,guziki,tyle do roboty.Dalej dziergam dla mnie tunikę letnią ale idzie bardzo powoli.Tyle nowości.Bardzo dziękuję za komentarze i pochwały mojej zazdrostki.Ja jestem dumna lecz ślubnemu nie bardzo się widzi.

I jeszcze to,na czasie.

Na balkonie.

Tagi: działka
13:25, urszula97
Link Komentarze (3) »
środa, 08 czerwca 2016
84.Pierwsze firanki-zazdrostki.

Jest,zrobiłam pierwszą firankę,zdjęcia o różnych porach dnia,chyba 50 zdjęć zrobiłam,wieczorne przy świetle najlepsze.Zużyłam 11 dkg Maxi,szydełko 1,25  .Wzór podesłała pan z FB MARGOLEK,dziękuję bardzo.

Wymiar dolnej firany 75cm x 29cm. Trochę coś przy blokowaniu narobiłam albo brzegi firan nie powinna wykańczać trzema rzędami słupków.Przy tej ilości fotek to i okno zdawało mi się krzywe.

Góra trochę lepiej wyszła, 82 cmx 26 cm,dorobione trzy rzędy słupków zagiełam i wygląda lepiej.

Niezawodne różyczki umilały mi szydełkowanie.Praktycznie tydzień deszczu i burz,mogłam sobie pozwolić na więcej dziergania.Aktualnie znów sucho,starczyły 3 dni, ale działka chwilowo wyczyszczona,we dwa dni udało nam się to zrobić.

Teraz zaś będę robiła z INTENSYWNIEKREATYWNĄ małe odzienie dziecięce.Dziękuję za odwiedziny.

Tagi: szydełko
14:11, urszula97
Link Komentarze (14) »
środa, 01 czerwca 2016
83.Uwolniłam włóczki cz.II

Na razie koniec z takimi włóczkami,wysprzątałam.Szydło nr 5.Wymiar 40cmx40cm.Ten podkład dla mojej siostrzenicy aby miała pamiatkę ze swoich oddanych zapasów.

Te i  ten pod spodem powędrowały na moją działkę.Teraz mam 6 szt na działce.

Czy u mnie jeszcze jest włóczka? na jakieś koce,podkłady na razie nie.Ze starych jest gruba elastyczna i to dosyć sporo na papcie bądź torby,jest ok 1kg Puchatki i prutej i nowej,są inne motki nowej włóczki na chusty,sweter,jest trochę włóczek dla dzieci,są włóczki na skarpety tak że będzie co do roboty.Leży też i czeka na jesień duży sweter z sc na sprucie i duża czapka do sprucia,są też nici serwetkowe i nowe moteczki jeszcze bez przeznaczenia.

I mój wnuk,MISTRZOSTWA ŚLĄSKA MŁODZIKÓW,Radlin 2016, występ akrobatyczny zakończony szpagatem.To pierwsza klasa,dzieciaki były jeszcze stremowane,zagubione.Początek jednak musiał  kiedyś nastąpić.

POGODA- grzmi i spore opady od soboty, na działce rośnie błyskawicznie,najbardziej chwasty,wczoraj pieliłam ,dzisiaj nie pójdę bo burza a zostały tylko ogórki,maliny i jedna rabatka do obrobienia.To co w  ostatnich dniach było zrobione znów należałoby obkopać,co zrobić ,co ma być to będzie a roboty nie przerobisz.

Robótkowo- dziergam zazdrostki do kuchni,jestem w połowie.Pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny.

Tagi: szydełko
15:42, urszula97
Link Komentarze (8) »
sobota, 28 maja 2016
82.Uwolniłam włóczki cz.I

Kolejne porządki w włóczkach,cieńsza,grubsza,sztywna,wstążeczkowa,końcówka,stary moher,prute,no i tu jeszcze wspomogła mnie siostrzenica ,też zrobiła porządki i przytargała zbędne rzeczy do mnie.Ja jestem szkodliwa i mało co wyrzucę.Robiłam szydełkiem nr 4 i 4.5,podwójnie i potrójnie dziergałam.Wyszedł kocyk np.na trawę,jest gruby.Powędruje do siostry,dzieciaki mogą spokojnie siadać.

Wymiary 120 cmx 100 cm.Włóczki jeszcze zostało ale zbyt gruba aby dołaczyć do koca.Zatem zaczełam dziergać podkłady działkowe bo nie wyrzucę włóczki i już.

A czyż te bratki nie są urocze?

Tak teraz w ręku szydełko nr 5, pozdrawiam i dziękuję za odwiedziny i chyba życzę jednak deszczu bo u nas bardzo a bardzo sucho.

Tagi: szydełko
13:26, urszula97
Link Komentarze (5) »
niedziela, 22 maja 2016
81.Na różowo.

Włóczki Klasik, opaseczki dla małych dziewczynek.Dla Martynki.

Dla Amelki.

Dla Julki.

Dla wszystkich tu zaglądających rózowe kwiatki.

Szydełko dalej w ruchu,dzierga sie kocyk z prastarych włóczek.

Miłego tygodnia.

Tagi: dziecinne
14:03, urszula97
Link Komentarze (5) »
sobota, 14 maja 2016
80.Amelkowe obuwie.

Tradycyjne trampeczki,rzecz bardzo pracochłonna,100 % wykonania wg opisu ANTONINY,dziękuję za udostępnienie.Włóczka to resztki Elian Mimi,szydełko nr 2,1.

Kolejne wyszły jak ciżemki,gdzieś tkwi błąd,korzystałam z opisu ZDZID,dziękuję bardzo.Włóczka to Elian Klasik(jakaś cieńsza,porównując Elian z kocyka).

Jeszcze spieszę pokazać odmianę późnych starych tulipanów.Przyniosłam chyba 90 szt z działki,porozdawałam.Wykopywałam te cebulki i sporo wyrzuciłam,były za gęsto.Sporo cebulek i tak zostało w ziemi,bardzo głęboko się już ulokowały.

W przyszłym tygodniu jest turniej siatkarski im.Huberta Wagnera,to trzeba zobaczyć,dziergania będzie mniej.Dziękuję za odwiedziny i komentarze.Miłego tygodnia.

14:07, urszula97
Link Komentarze (9) »
poniedziałek, 09 maja 2016
79.Amelkowy kocyk.

Kocyk dla małej Amelki, jeszcze w brzuszku u swojej mamusi.Jak wiecie to jeden ze sztandarowych prezentów dla maleństw moich bliskich.Włóczka to Elian Klasik, szydełko nr 3.

Zużycie 23 dkg,wymiary 77cmx63 cm,

I sobotnie zdjęcie z działki.Jak ja uwielbiam białe,stare narcyzy,jest ich coraz więcej i cudownie pachną.

Bardzo dziękuję za porady odnośnie gołębi,pokopałam w necie i co nie co wynalazłam,nie ma ich.

Amelka ma kocyk to teraz robimy coś na nóżki dla Amelki, jestem powtarzalna w robótkach ale robię to co umiem.Dziekuję  że jesteście.Pozdrawiam.

Tagi: szydełko
20:00, urszula97
Link Komentarze (8) »
czwartek, 05 maja 2016
78.Znów nalot gołebi,jakieś porady?

Normalnie mi się odechciewa.Całą zimę podlewam,podcinam,szczepię nowe i tyle z tego mam,ta skrzynka pelargonii pnących całkowicie połamane,dzisiaj chyba w nocy czy nad ranem naniosły tyle gałęzi, pelargonie stojące tez połamane-może nie tak zmasakrowane ale też nie daja im spokoju.Powtykałam kije z workami aby szeleściło, nic nie dało.A na parapetach z drugiej strony bloku same odchody,brzydnie mi się.Zeszłego lata to bałam sie okna otwierać na oścież żeby jakiś towarzysz mi do sypialni nie wlazł.Jest tyle drzew wokół mnie,działek.Słów mi brak.Idę dziergać kocyk.

14:01, urszula97
Link Komentarze (6) »
wtorek, 03 maja 2016
77.Majówka.

No i praktycznie się skończyło.Wnuczek przyjechał już w piątek.Z ostatnich gumek babcia zrobiła jeszcze naszyjnik-widać taka moda,nie znam się.

Sobota dniem działkowym,był grill, było sianie,sprzatanie,roboty jeszcze sporo zostało.Wiśnia wygląda jakby przymrozek ją trochę złapał,to samo na zimowej jabłoni.

W sobotę piekliśmy z wnukiem ciasto ,oczywiście dawno nie ma po nim śladu.Wszelkie ucierane ciasta to jego ulubione.

Sobotnia robota,niedziela też słoneczna,chociaż ze zimnym wiatrem,w kurtkach ale grilowanie było,poniedziałek okulista,zakupy i odwiedziny na cmentarzu.Dzisiaj po obiadku wnusio pojechał do domu,u nas burza,deszcz i siedzimy w domu.A ja powoli dziergam kocyk,12 dkg włóczki już zużyłam.Czekamy na następny długi weekend.Dziękuję za odwiedziny i komentarze.

14:40, urszula97
Link Komentarze (6) »
czwartek, 28 kwietnia 2016
76.Zakupy,poduszka i skarpety.

Ciąg dalszy swetrowej przeróbki,poduszka,

Tył poduszki,użyłam 5 starych guzików,

I skarpety .Jeszcze kłębek został.Bardzo fajna zabawa z takim swetrem.

Zakupy, na Allegro kupowałam,60dkg Ellian Klasik,20 dkg Alize Superlana Klasik i 2 opakowania markerów.

Miesiąc maj będzie przeznaczony na robótki dla dzidziusia,tradycyjnie będzie kocyk i buciki i może coś jeszcze,to taki prezent dla maleństwa.Weekend majowy chyba bezrobótkowy,wnuk przyjeżdża, oby tylko pogoda dopisała to chociaż na działce się porobi no i grill będzie.Pozdrawiam.

18:30, urszula97
Link Komentarze (5) »
wtorek, 19 kwietnia 2016
75.Przeróbka swetra.

Co poczyniłam ze starego swetra?Czapka to kawałek rękawa,zebrane oczka u góry i dorobiony ściągacz.Szalik to górna partia przodu i tyłu,to co pozostało po odpruciu kawału dzianiny na poduszkę i kawałków na ramiona.Swetrzysko było dosyć duże,szalik ma 160 cm długości i 21 cm szerokości,to że się faluje jest efektem warkoczy,nie potrafiłam ich inaczej zebrać,nabierałam oczko za oczkiem i przerobiłam ściegiem francuskim 4 okrążenia.Ładnie się układa.Kolor na zdjęciu .

I falujący szalik.Mam komplet na zimę.Leży jeszcze zeszyta poduszka,muszę niestety pójść ją przymierzyć.Siostra ma taką dużą poduszkę i wydaje mi się że będzie za szeroka,wolę zawczasu się przekonać zanim dorobię zapięcie do poduszki.Z resztek odzyskowej włóczki dziergam skarpety.

Dziękuję za odwiedziny,pozdrawiam i życzę owocnego robótkowania.

16:17, urszula97
Link Komentarze (7) »
piątek, 15 kwietnia 2016
74.Wiosny ciąg dalszy i róbót działkowych także.

Temat jak co roku,zawsze jednak moje oczy chcą nacieszyć się tymi kwiatuszkami i ich zapachem.

Tulipany już prawie w rozkwicie,liści sporo ,kwiatu mało.Takie jak na zdjęciu zerwałam i przytargałam do domu.

Tu szybki rozkwit.

Miało być sianie,grządka przygotowana ale otrzymaliśmy piękną odmianę malin,teren też był przygotowany więc sadziliśmy maliny,jeszcze ich trochę jutro dosadzimy,nasz warzywnik się zmniejszył. Wyczyściłam też jedną rabatkę,drugą zaczełam odchwaszczać,roboty sporo jak to na działce.

Robótkowo -powoli ,trochę było niemocy twórczej ale wena od dwóch dni jest i coś się dzierga.Pozdrawiam ,życzę słonecznych dni,dziękuję za odwiedziny.

Tagi: działka
18:33, urszula97
Link Komentarze (3) »
wtorek, 05 kwietnia 2016
73.Domowa chusta.

Zwykła chusta,tak na podwórko.Był kłębek bucli ,kłębek moheru ,rok nie znany,metki brak.Dziesięć razy pooglądam zanim wyrzucę.Druty nr 4,5 i jest.Długość 2,06 m,wysokość 1 m,można się okryć.Blokowałam tak jak na fotce,starczy.

Małe zbliżenie.

A teraz- morski kolorek to robótka wszędobylska,będzie tunika czy sweterek letni,robię od góry,czy wyjdzie?a to z warkoczami to sweter z SC ,będzie poduszka i coś jeszcze,reszta do prucia i będą się dziergały skarpety.Tyle na ten moment.

Dziekuję za komentarze i odwiedziny,pogodnego tygodnia.

Tagi: druty
15:50, urszula97
Link Komentarze (8) »
piątek, 01 kwietnia 2016
72.Wiosna na działce 2016.

Ostatnia kępka krokusów,te już ostatnie.

Hiacynt ,inna odmiana,lubi rosnąć w kępkach.

W zeszłym roku rozsadzałam te hiacynty, taka samotna.

Ta sama odmiana.Fotki robione przy sporym wietrze,

I jeszcze dziękuję Splocikowi za śliczną karteczkę i życzenia.

Dziękuję za odwiedziny, u nas dzisiaj zimno ,deszcz i wiatr.Na drutach z prastarych włóczek chusta,taka zwykła ,domowa.

Pozdrawiam.

Tagi: działka
13:06, urszula97
Link Komentarze (3) »
czwartek, 24 marca 2016
71.życzę Wam.

BŁOGOSŁAWIONYCH,ZDROWYCH ,POGODNYCH ŚWIĄT W GRONIE NAJBLIŻSZYCH,OBFITYCH ŁASK CHRYSTUSA ZMARTWYCHWSTAŁEGO.

Tagi: wielkanoc
13:31, urszula97
Link Komentarze (3) »
wtorek, 22 marca 2016
70.Ostatnie robótki wielkanocne.

Takie trzy tulipanki na wydmuszkach, zobaczyłam podobne na FB,ktokolwiek je robił to bardzo dziękuję za inspirację,nie powiem ,ładnie w wazonie wyglądają.

I ostatnie jajka,pierwszy raz na jajkach styropianowych, w sumie wolę wydmuszki,siostrzenica mnie namówiła na styropian,wydaje mi się że na wydmuszkach są większe możliwości wzorkowe. I tak sezon wielkanocnych robótek uważam za zamknięty.Pozdrawiam Was wiosennie.

Tagi: wielkanoc
14:11, urszula97
Link Komentarze (7) »
| < Wrzesień 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
O autorze