Robótki ręczne,ogród
niedziela, 21 maja 2017
127.Udany kocyk i nieudany kocyk.

Kocyk niemowlęcy,mój standardowy prezent wykonany z włóczki Kotek, szydełko 3,5 ,zużycie 35 dkg.Wymiary 100cm x 80 cm,kocyk nie jest jeszcze blokowany.

Wykończenie ściegiem rakowym.

Nieudany kocyk,w każdym rzędzie dobierałam przed markerem i po także po jednym oczku,to był błąd,to żółte to jeszcze maskowanie dużych dziur,druty nr 5.Sporo godzin poświęciłam tej robótce.Długi weekend majowy z pogodą deszczową był poświęcony temu dzierganiu i jeszcze kilka dni,cóż było minęło ,sprułam i powstał kocyk z elementów.

I fotunia z działki,mini iryski pod jedynym iglakiem jaki znajduje się na działce.

Pomidorki posadzone,ogórki posiane,jeszcze fasolki dosadziłam,tyle.Czekać aż zacznie rosnąć.

Wczoraj próbowałam dziergać paputki,zabrakło włóczki i coś nie wychodziło a na drutach aktualnie zaczęta kolejna chusta resztkowa.Dziękuję za odwiedziny i komentarze.

Kolejny wpis dopiero w czerwcu,dużo się dzieje,impreza,działkowe roboty,goście,lekarz itp.

WSZYSTKIM MAMOM W DNIU ICH ŚWIĘTA WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO I TYM KTÓRYCH Z NAMI JUŻ NIE MA,OBY TAM U GÓRY W NIEBIE DAŁY NAM SIŁĘ BYŚMY BYŁY TAKIE JAK ONE.

Tagi: dziecinne
14:10, urszula97
Link Komentarze (11) »
niedziela, 14 maja 2017
126.Szalik dla wnuka i bzy.

Zapowiadany szalik dla wnuka.Dane techniczne,włóczka to Himalya Everyday Rengarenk,100 % Aniti-Piling Acrylic,druty nr 5,szerokość 20 cm ,długość 160 cm.Nie wiem czy się spodoba gdyż kolor biskupi to raczej babski kolor wg osmiolatka.Włóczkę wygrałam w Candy u Martapycha.blox.A może to faktycznie jest włóczka skarpetkowa jak sugeruje Sprit?

Maj to miesiąc bzów.

Tulipanki zakończyły swe kwitnienie są bzy,ten to sąsiąda ale więcej go u mnie jak u niego.

Remont,remont i jeszcze raz remont.Szlifuje sie ościeżnice ,to dopiero syf ,tumany wszędzie wciskającego się pyłu.Wymieniamy skrzydła drzwiowe,do montażu musi to być zrobione a wszelakie płyny jednak nie są tak dobre jak się je reklamuje,zdziera się po jednej warstwie.Działka też stoi,jak pogoda nieodpowiednia to coś innego wypada,ziemia ogarnięta ale altana zasyfiona,tam też będą kucia na założenie prądu.A co dziergam? kocyk kończę.A jestem teraz zła bo mi wpis gdzieś poszedł,został tylko tytuł i na nowo pisałam.

Dziękuję za odwiedziny i komentarze,pozdrawiam ,dzisiaj słonecznie.

Tagi: dziecinne
15:41, urszula97
Link Komentarze (8) »
czwartek, 04 maja 2017
125.Kolejna resztkowa.

Kolejny resztkowiec zleciał z drutów.Waga 13 dkg,włóczka Geisha 15% moher,85%Acrylik,a kremowa włóczka to ta sama co robiłam czapkę,szalik i chustę,wcięło banderolę,druty nr 5.Tutaj się blokuje.

I fotka na balkonie.

Zakwitła śliwka węgierka ,natomiast renkloda ma kilka kwiatków,pomarzło sporo.

Elektryfikacja już na działce,w oddali widać wannę ,za wanną jest studnia na cztery działki.Weekend jakich dawno nie było,jedynie została trawa skoszna,jedna grządka utworzona a na niej posiałam marchew,pietruszkę,rukolę i cebule posadziłam,moje 2 rządki truskawek też wyczyściłam i tyle.Pada i pada,chłodno.Jedynie niedziela i poniedziałek były piękne.

Robótkowy długi weekend-szalik gotowy tylko zblokować ,A JAK BLOKUJECIE SZALIKI?.Na drutach zaczełam dziergać z białej włóczki,mam 480 o. ale o tym w swoim czasie.Dziękuję za odwiedziny i komentarze,słonka życzę.

Tagi: chusty
13:23, urszula97
Link Komentarze (9) »
| < Maj 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        
O autorze