Robótki ręczne,ogród
środa, 27 września 2017
138.Szary kocyk.

Dzisiaj kocyk niemowlęcy ,wymiary 75 cmx 75 cm,druty nr 5.Włóczka to Wendy,zgodnie z życzeniem kocyk miał byc szary.

I na plaskacza,prosty wzorek ,pończosznicze paski i ryż,wykończenie wzorem ryżowym.

Bardzo dziękuję Splocikowi za wskazówki.kocyk robiony na drucie okrągłym.Zabaweczki na kocyku to jeszcze po moim prawie 9-letnim wnuku.

I cudowne cynie ale fotka dziwna,jeszcze wciąż się uczę na tej dotykowej komórce.

Muszę chwilowo przerwać robótkowanie,coś weszło do lewej ręki,boli,lekarz przepisał mi maść i jakieś tabletki.

#############################################################

Pytacie jak przechowuję pelargonie?Przeważnie jest to świeżo naszczepiona roślinka w lutym,marcu.Oby była w chłodnym przez zimę,u mnie w tym roku będzie pokój młodzieżowy,było tez okno na korytarzu,był zsyp na klatce,trochę słonka roślinka też musi mieć.Raz na 2 tygodnie podlewam.Gdzieś w lutym ,marcu odrywam kawałki i wsadzam do skrzynki a starą roślinę przycinam,siostra te stare rośliny sadzi do ogrodu i z nich bierze szczepki w sierpniu i też jest ok.Wiszące pelargonie po wyniesieniu z balkonu przycinam tak 3 cm od ziemi,też rosną.Może trochę chaotycznie napisałam ale poradzicie sobie metodą prób i błędów,pozdrawiam.

PS.W tym roku podebrałam na wiosnę trzy szczepki szczepki od siostry,wyszły cudowne krzaki i te będę przechowywać aby w lutym odszczepić młode.

Tagi: dziecinne
16:06, urszula97
Link Komentarze (8) »
poniedziałek, 18 września 2017
137.Jesień w obejściu.

Przygotowania jesienno-wiosenne,dwie sprawdzone odmiany pomidorów dojrzewają na nasionka i dwie nowe odmiany,znowu sama będę hodowała.Przygotowałam też szczepki pelargonii aby wiosną odszczepić do kolejnych skrzynek.Ogórki też na nasiona.

Cudowne maliny sąsiada,jeszcze tyle owoców,sporo szczepek otrzymała siostra gdyż u mnie już nowe są posadzone.

Już tyle skopane jest na działce,w oddali moje krzaki pomidorów,zapewne obfite deszcze zniszczą sporo zielonych jeszcze owoców.

Niezawodne samosiejki lwich paszczy,przynajmniej one dodają kolorów .

Dzisiaj bez robótek,gwiazdki nadal leżą nieukrochmalone,kocyk niemowlęcy wydziergałam jeszcze tylko obrobić ściegiem rakowym i zblokować.

A tak w ogóle dosyć deszczu już,dzisiaj mieliśmy przerwę w opadach,panowie pojechali na grzyby,suszą się -na wigilię będzie ,na 2 obiadki zamroziłam i dzisiaj zjedliśmy na kolację.Może jeszcze raz się wybiorą.Dom pachnie grzybami no i kaloryfery ciepłe to już super.Tak trochę popisałam,życzę miłego tygodnia.No i jeszcze ,mam komórkę na dotyk i się uczę,dzisiejsze zdjęcia już z nowej komórki.Pozdrawiam.

19:31, urszula97
Link Komentarze (8) »
piątek, 01 września 2017
136.Żółte paputki.

Wykonałam kolejne papcie,włóczka też Bellisima,druty pończosznicze nr 3,

I inne ujęcie.

Przyjechały z pasmanterii Zamotane nowe włóczki,z popielatej Wendy będzie kocyk niemowlęcy na drutach,z łososiowej zażyczyła sobie siostra poduszki ,nie wiem ile wyjdzie na poduszkę o wymiarze 40cmx40cm.Klasic to na czapkę dla mnie,będzie połączony z włóczką Merino Gold.Także przede mną 2 duże projekty.

Działkowo- idzie jesień,posadziliśmy 3/4 nowych malin,dziwne że u nas i u sąsiadki zdziczały.Ogórki należy już wyrwać,oby pomidorki się utrzymały przy deszczach i chłodnych dniach.Tyle kochani,pozdrawiam serdecznie.

Tagi: dziecinne
21:35, urszula97
Link Komentarze (2) »
| < Wrzesień 2017 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  
O autorze