Robótki ręczne,ogród
czwartek, 12 lipca 2018
177.Zimowe skarpety.

Kolejna para zeszła z drutów.Połaczyłam włóczkę skarpetową zakupioną w KiK-u z włóczką Murano for Socks 75 % Schurwolle i 25% Poyamid (Spritko ,etykieta się znalazła),ściągacz robiłam na drutach 2,75 a resztę na drutach 3,5.Nie lubię robić na cieńkich drutach.Skarpety mają być grube i ciepłe co by w nich chodzić jesienią po mieszkaniu lub jesienią i zimą pod kołderką nogi wygrzewać.

Fotka skarpetek na nogach zadowolonej klientki czyli na moich bo to dla mnie.

Zaraz też zrobiłam porządek we włóczkach skarpetkowych.Skarpety ślubnego były z motka 15dkg to zostało,od Spritki też troszkę zostało,pomotałam to z innymi włóczkami i na dwie pary chyba starczy.

I kwiatki dla Was z działki.

Robótkowo-znów druty w ruchu ale nie skarpetki,moja koleżanka robótkująca a nie blogująca powiedziała mi że mam na razie przestać dziergać ciągle te "fusekle",kochana Jadziu- mówisz masz,już dziergam zgodnie z Twoim zaleceniem.

Działka- zbieramy ogórki,fasolę,cukinię,jemy maliny ,jeżyny,zieloną cebulę.W przyszłym tygodniu będą zerwane renklody.Ponownie posadziliśmy fasolę szparagową i posiałam koper z przeznaczeniem na mrożonkę.Zwolnił się grunt po czosnku i po wykopanych starych truskawkach.

Pogoda- durnowata ,albo upał że można zwariować albo pada i chłodno,żadnej proporcji.Maruda jestem.

Dziękuje za odwiedziny.

Tagi: druty
20:27, urszula97
Link Komentarze (4) »
niedziela, 08 lipca 2018
176.Smutny tydzień.

Zeszły tydzień zakończyliśmy niestety pogrzebem.Nie dawno obchodzili 35 lat pożycia małżeńskiego o czym pisałam w wcześniejszym poście i zamieściłam fotkę ich tortu.

Nasza przyjaźń trwała 34 lata.Najpierw mieszkalismy na tym samym pietrze w bloku,później dostaliśmy mieszkania ale dalej przyjaźniliśmy się.Przez jakiś czas mielismy wspólny ogródek.Dzieciaki mielismy rok po roku,bywaliśmy u siebie na przyjęciach urodzinowych,Komuniach św.urodzinach,dzieciom organizowaliśmy bale przebierańców,razem spędzaliśmy święta -jedno z świąt.

Fredzia marzeniem był domek pod lasem i to się spełniło,był domek pod lasem,domek z duszą,kominkiem i miłością i 4 gołąbkami,mały ogródek,kilka drzewek.Przyszły wnuki na świat a czwarte się pojawi w październiku i niestety odszedł do Pana,chory był, ale tak szybko?za szybko.Byli u nas traktowani jako rodzina(a ja mam 4 rodzeństwa),zawsze chętni do pomocy,uczynni.Została żona moja przyjaciółka na dobre i na złe,będziemy nadal się trzymać razem.

Zmarł 2 lipca akurat w dniu urodzin mojego ślubnego.

Tagi: różne
14:59, urszula97
Link Komentarze (4) »
niedziela, 01 lipca 2018
175.Skarpety ciąg dalszy.

Skarpety dla 9 latka i 7 miesięcznika,zostało z poprzednich skarpet nitki,nie są zbyt długie ale na nocne  skarpety starczy.Dla małego robiło się dobrze,u dużego musiałam kombinować z paskami ale się nie domyślił że dwa paski są rózne,ważne dla niego że to barwy "Górnika Zabrze".Tutaj zrobiłam ściągacz a potem dodałam jeszcze 4 oczka,tak sobie próbuję.

Od Spritki z Welniście.de otrzymałam swego czasy nasionka.Wysiałam je w doniczkach w domu a może miałam lepiej od razu na działce do ziemi? Ten żółty okazał się pnącym kwiatkiem,ostatnio wbiliśmy mu patyk i trochę sznurkami powiązałam pnącza,będzie super.

A ten bardzo delikatny i kruchy ale pokazał swój kolorek.Muszę zobaczyć jak u sióstr one wyglądają gdyż podzieliłam się z nimi roślinkami.

Wczoraj Ślubny odprawiał urodziny i byłam w tygodniu zajęta pieczeniem ciast,jest też wnuk na wakacjach ,szkoda że dzisiaj taki zimno,zbyt chłodno aby pójśc na działkę.

Działka- sezon ogórkowy sie zaczął, ostatnio duże wiadro było ,fasolka sypnęła tylko że z dnia na dzień znów chłodno i opady.Coś tam będzie,się rzerobi.

Robótkowo- no cóż ,kolejne skarpety na drutach i szaliko-chusta z doskoku ,takie coś możecie zobaczyć u Sprit.

Dziekuję za komentarze i odwiedziny.Do następnych skarpet.

Tagi: druty
15:24, urszula97
Link Komentarze (5) »
| < Lipiec 2018 > |
Pn Wt Śr Cz Pt So N
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          
O autorze